Kamu SM® Bilgilendirme


 

Mali Mühür ile ilgili sorularınız için lütfen tıklayınız.


 

Sağlık Bakanlığı Çalışanlarının Dikkatine

Sağlık Bakanlığı çalışanları; e-imza başvuruları ve sorunları hakkında bilgi almak için https://www.saglik.gov.tr/EBYS/belge/1-16236/elektronik-imza.html sayfasını ziyaret edebilirsiniz.


 

Sahte E-Posta Uyarısı

Son zamanlarda basvuru@kamusm.gov.tr adresinden geliyormuş gibi görünen e-postalar içerisinde çeşitli uzantılarda dosyaların bulunduğu tespit edilmiştir. Bu şekilde gelen dosyaların açılmaması önemle tavsiye edilmektedir.Kamu SM tarafından basvuru@kamusm.gov.tr aracılığı ile gönderilen e-postalar bilgilendirme amaçlı olup, e-posta ekinde hiç bir dosya/bilgi/belge gönderilmemektedir. E-posta sahteciliği ve oltalama ataklarına karşı dikkatli olunması, gönderilen maillerin kaynağının doğrulanması önemle tavsiye edilmektedir.Sürücü Yükleme Servisi

Aşağıda, bilgisayarınız için uygun olan sürücüleri indireceğiniz sürücü yükleme adımları mevcuttur. Lütfen gerekli alanları doldurup, size uygun sürücüleri bilgisayarınıza indirip kurunuz.

Uyarı: Kamu SM hizmetlerinin (Bireysel İşlemler, Başvuru Portalları vb.) çalışması için bilgisayarınızda Java'nın 1.6 veya üzeri bir sürümünün “32 bit” versiyonunun kurulu olması gerekmektedir.

Adım 1 : İşletim Sisteminizi Seçiniz

Lütfen işletim sisteminizin özelliklerini seçiniz.

İşletim sistemi: Versiyonu: Tipi:

Adım 2 : Kart Okuyucunuzu Seçiniz

Lütfen size gönderilen kart okuyucuyu seçiniz.

Adım 3 : Kartınızı Seçiniz

Lütfen size gönderilen akıllı kartı seçiniz.